Bářina promoce

"Není na světě člověka tak nenadaného, aby mu učení nepřineslo vůbec žádné zlepšení," prohlásil kdysi Jan Amos Komenský.


"Studují ti, kterým se nechce pracovat," oponuje učiteli národů Jarda, známý odpůrce vysokoškolského vzdělání.

téma článku

Bára na podzim roku 2010 slavnostně ukončila první (a jak se později ukázalo i poslední) fázi studia na škole čar a kouzel v Bradavicích.

Univerzita, na kterou se dá dostat pouze pěšky nebo speciální trolejbusovou linkou číslo 9 a ¾, je oficiálně pojmenována po mocném mágovi, který pořádně ovládal jedno jediné (přesto nadmíru užitečné) kouzlo: čaroval boty a výhodně je prodával do celého světa.

Zmíněný mág se proslavil rovněž tím, že k botám přičarovával lákavé cenovky s devítkami na konci. Naopak příliš nevynikal
v praktické aplikaci kouzla létání, proto také dopadl tak, jak dopadl.

fotka

Ve volném čase většina studentů kouzelnické školy řádila
s pořádně vytuněnými košťaty, zatímco Bára si raději doma v koutě vyráběla ozdoby z korálků, protože domovní úklid brala pouze jako nutné zlo.

Největší nápor na nervovou soustavu způsobovalo univezitním studentům temné období na konci každého semestru.
Pán zla svolal své přisluhovače a společně nechali uchazeče o kouzelnický titul podstoupit strašlivé zkoušky ze statistiky a dalších obávaných černokněžnických disciplín: mikroekomagie a makroekomagie.

Nejeden student se ve zkouškovém období pomátl, protože nevydržel nápor takzvaných mozkomorů – depresivních stavů vyvolaných strachem z nezvládnutých zkoušek a zápočtů.

Nejtěžší zkoušku pak profesoři v čele s ředitelem univerzity přichystali Báře a dalším studentům na závěr studia. Čekal je souboj s komisí nejvyšších mágů, která znalosti nebohých budoucích absolventů důkladně proklepla kladivem ukutým ze směsi vlastní výjimečnosti, nadřazenosti, arogance a pohrdání.

Těsně před vynesením konečného verdiktu, během porady komise uvnitř tajemné komnaty, by se v Báře ani dvojí princovy krve nedořezal. Ovšem po přijetí radostné zprávy o tom, že úspěšně absolvovala studium, jí spadl kámen mudrců ze srdce. Místo relikvie smrti převzala diplom a fénixův řád, dopřála si slavnostní přípitek z ohnivého poháru - konečně volná a svobodná jako čerstvě propuštěný vězeň z Azkabanu.

fotka

waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops