Dvakrát nevstoupíš do stejné antuky

Historické epochy zpravidla mívají tři základní fáze: ranné období, vrcholné období a období úpadku. Rok 2011 můžeme zpětně považovat za období největšího rozkvětu soutěže Kopkop Cup.
A zároveň předzvěst jejího budoucího nevyhnutelného úpadku.


téma článku

ilustrační obrázek

K radosti všech hráčů byla poslední dubnový den slavnostně zahájena druhá turnajová sezona soutěže Kopkop Cup. Sportovní areál přes zimu nedoznal výraznějších změn, správce kurtů byl pouze nucen pořídit novou vstupní branku, jelikož tu starou horliví kroměřížští sběrači kovů pod rouškou noci vzali na poznávací zájezd do sběrných surovin.

Startovní turnaj nového ročníku soutěže byl odehrán ve vysokém tempu a bez větších organizačních problémů. Pouze po obědě se nad hřištěm objevil velký černý mrak, který se však podařilo kombinací nadávek, modliteb a přemlouvání odehnat, takže nakonec na zem nespadla ani kapka, což účastníci turnaje přijali s velkým povděkem. Deštníky totiž nohejbalistům ztěžují pohyb na kurtu a nedá s nimi efektivně hlavičkovat.

ilustrační obrázek

Druhou nečekanou komplikaci způsobil úřadující šampion Zbyněk, jenž za pomoci lajnovacího vozíčku namaloval vápnem na kurtu sice vzorně rovné čáry, bohužel však
na zcela jiných místech, než dovolují pravidla. Umístit míč při podání do jím vymezeného prostoru by vyžadovalo přesný kop, hodně štěstí a možná i výpomoc satelitní navigace. Nezbylo než hřiště zamést a před hrou opětovně nalajnovat.

Přestože se úvodní turnaj roku 2011 vydařil, správci sportoviště zbyly oči pro pláč. Povrch kurtu, který ještě před několika dny ošetřil novou vrstvou antuky, po konci turnaje připomínal měsíční krajinu zasaženou deštěm meteoritů.

ilustrační obrázek

Nutno dodat, že v roce 2011 do soutěže nezasáhlli dva její kmenoví hráči. Honzík v půlce února zmizel na druhý konec světa k protinožcům, zatímco Jarda po vážném zranění kolena definitivně ukončil sportovní kariéru, protože mu došlo,
že jedno varování stačí. Ušetřenou energii následně smysluplně investoval do tvorby svého prvního potomka.

waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops