Průlet Much octomilek rokem 2015

Následující přehled odhaluje strukturu týmu v kalendářním roce 2016, rozdělení bojových postů, entomologický snímek, výsledky všech provedených hmyzích náletů a krátké reporty z odehraných utkání.

logo
logo Složení týmu v roce 2015
Jožka
hráč hřiště
kapitánka
Kamil
hráč hřiště
dobíhač
Honzík
hráč hřiště
levobloček
Honza
hráč hřiště
usíťař
David
hráč hřiště
usíťař
Martina
hráč hřiště
spojka
logo Týmová fotografie z roku 2015 týmová fotografie
logo Přehled utkání okresního přeboru 2015

16.5.2015PrasopalxMouchy octomilky2 : 4
213.5.2015Mouchy octomilkyxKM Valášek2 : 4
320.5.2015NadějexMouchy octomilky2 : 4
427.5.2015Velké TěšanyxMouchy octomilky6 : 0
53.6.2015Mouchy octomilkyxPrádelna Hanička1 : 5
610.6.2015SluníčkaxMouchy octomilky1 : 5
717.6.2015Mouchy octomilkyxBajda "B"0 : 6
824.6.2015Mouchy octomilkyxPrasopal2 : 4
91.7.2015KM ValášekxMouchy octomilky3 : 3
108.7.2015Mouchy octomilkyxNaděje3 : 3
1119.8.2015Mouchy octomilkyxVelké Těšany0 : 6
1226.8.2015Prádelna HaničkaxMouchy octomilky6 : 0
132.9.2015Mouchy octomilkyxSluníčka3 : 3
149.9.2015Bajda "B"xMouchy octomilky6 : 0

Konečná tabulka viz stránka Okresní nohejbalový přebor 2015.
logo Zápisky z utkání
Boj o šťastnou sedmičku

16.9.2015 (11. kolo)

Při letmém pohledu do tabulky před dohrávkou úplně posledního zápasu tohoto ročníku soutěže se Mouchy octomilky zaradovaly. Jejich bodový zisk činil krásných sedm bodů, přičemž sedmička je jak známo legendárním číslem štěstí, numenorologickým symbolem příznivého osudu, znamením úspěchu a příznivé konstelace.

Pro udržení sedmibodového zisku bylo třeba udělat jediné: prohrát dostatečným rozdílem, tedy alespoň 2:3, lépe však 1:5, v ideálním případě 0:6. Plán mohla ohrozit remíza 3:3 nebo nedejbože vítězství nad soupeřem.

Uklidňující krok k naplnění vytyčeného cíle učinila moucha ze zahajujícího páru, když si hned zkraje utkání pochroumala koleno. Jeden z diváků zraněnému hráči dokonce nabídl berle, ale dohrát zápas o francouzských holích by vedení soutěže mohlo posoudit jako porušení pravidel. Indisponovaná octomilka proto raději zvolila pevně utažené obinadlo, které kolenní kloub dostatečně omezovalo v přirozené hybnosti.

Ostatní octomilky se snažily pojistit vysněnou porážku množstvím individuálních chyb, co nejhoršími příjmy míče a pravidelnými kontakty se sítí. Zvlášť vynalézavě si počínala jedna z octomilek, která míče umně zkracovala tak, aby po podseknutých kopech dopadaly s dostatečnou rezervou na vlastní polovinu hřiště.

Úkol se podařilo splnit na jedničku a Mouchy octomilky vydřely potřebný konečný stav 0:6, tedy výsledek s vytouženým nulovým ziskem do tabulky. Uhájily díky tomu předposlední místo a šťastnou sedmičku na kontě. Pocit štěstí z vydařené sezony jim proto už nikdo nesebere.

Mouchy nejsou mšice

2.9.2015 (13. kolo)

Slunéčka a jejich larvy během svého života spořádají asi 4000 mšic. Ve třináctém kole ovšem slunéčkům úlovek poněkud zhořknul, protože domnělí zahradní parazité začali klást sedmitečným predátorům něčekaný odpor.

Důvod vzpoury je zřejmý: slunéčka se místo bezbranných mšic omylem pokusila zkonzumovat obávané mouchy octomilky. Výsledek zahradního masakru? Ztráty na obou stranách.

A přece se točí...

26.8.2015 (12. kolo)

Návštěva Prádelny Haničky dopadla tragicky. Mouchy octomilky naivně vlétly do bubnu automatické pračky, která se posléze rozjela na plné obrátky.

Následky byly fatální a značně destruktivní. Kdo si vsadil na výhru Octomilek, přišel na buben, kdo mouchám sliboval vítězství, ten pouze přidal slovo do pranice.

Eso v rukávu

8.7.2015 (10. kolo)

V karetní hře není třeba podléhat strachu ze soupeře, který disponuje kartami s nevysokými čísly. Situace se ovšem radikálně změní ve chvíli, kdy podceňovaný outsider vytáhne z rukávu eso.

Popsaný scénář přichystali mouchám nevyzpytatelní karbaníci z týmu Naděje, když z Balkánu povolali svého trenéra. A tak se stalo, že nevysoké vojsko - pod velením slovinského titána Davida - ukradlo mouchám polovinu bodového zisku.

Vypořádání společného jmění soupeřů

1.7.2015 (9. kolo)

První červencový den přinesla okluzní fronta téměř tropické počasí. Horký vzduch v kopacích míčích se rozpínal do té míry, že bylo nutné balóny každou půl hodinu odpouštět, aby nepraskly. Kurty rychle vysychaly a téměž se nedaly kropit, jelikož voda se odpařovala ještě před dopadem na povrch hřiště.

Soupeřící družstva Mouchy octomilky a KM Valášek utkání zvládla ve stylu nesporného rozvodu. Po klidném průběhu vzájemného střetu se vše rozdělilo na polovinu, obě strany si na konci podaly ruce a nebudou mít problém se setkat i někdy v budoucnu. Žádný z účastníků náhradu nákladů řízení nepožadoval, jelikož rozhodší pískali bezplatně.

Po skončení utkání se Mouchy slétly do blízké restaurace, kde debatovaly o běžných tématech, například o špatné dostupnosti čistících filtrů pro domácí klistýrovače.

Restaurace přijala nového číšníka, který se projevil jako člověk nadmíru komunikativní a vstřícný, otevřeně si pochaloval práci v pohostinství. Uvidíme, zda nadšení vydrží i po obdržení úvodní výplatní pásky.

Vnitřní prázdnota průtokových jogínů

24.6.2015 (8. kolo)

Dnešní zápisky záměrně odbočí od tradičního popisu průběhu prohraného utkání a vydají se poněkud odlišným směrem. Bylo by totiž nadmíru nespravedlivé ochudit čtenáře o jedno zajímavé zjištění. Konkrétně o osvětlení důvodu, proč Mouchy octomilky nevyrazily proti soupeři v hojnějším počtu.

Dva nejmenovaní členové družstva začali praktikovat prvky východní filosofie, přesněji řečeno očistu těla ve stylu pravověrných jogínů. Den před utkáním nastartovali očistnou kůru dobrovolným požitím několika dávek speciálního nápoje namíchaného z mořské vody a olivového oleje. Netrvalo dlouho a věci se daly do pohybu.

Jogínské očistné procesy zajistí, že domácí toaletu přestanete vnímat jako místo občasné návštěvy, ale jako stěžejní základnu pro trávení dnů i nocí. Místem občasných krátkých návštěv se naopak stane svět okolní, ze kterého jste nuceni k opakovaným návratům na základnu.

Vydat se v průběhu vnitřní očisty na nohejbalové kurty je sice možné, nicméně riskujete, že zatímco jiní vytečou pouze po sporném verdiktu rozhodčího, vám se podobná komplikace může přihodit kdykoliv, a to dokonce v mnohem horším než přeneseném významu.

Jak rozmnožit okrasné practvo

17.6.2015 (7. kolo)

Správný chovatel kanárků se obvykle snaží počet chovaných jedinců rozmnožit. Z tohoto důvodu si Mouchy octomilky pořídily do voliéry chovný pár. K opeřenci z Velkých Těšan získaly dalšího kanárka od hráčů z Bajdy. Nyní již nic nebrání postupnému rozšiřování ptačího chovu.

Stejně jako v minulém kole zanechal v utkání výraznou stopu rozhodčí. Odhadem desetiletá dívka s píšťalkou nejenže pevně svírala otěže zápasů, ale vybrané hráče též direktivně napomínala za nepovedené zákroky, nabádala k vyšší aktivitě a lepší práci s míčem.

Dá se předpokládat, že za mnoho let, až se tato dívka jednou zhostí role přísné manželky, tvrdě ztrestá všechny partnerovy přešlapy. Což je dobře, protože většina mužů bez důsledného vedení dříve nebo později skončí s mizerným příjmem někde
v zámezí.

Oddechový čas pro arbitra

10.6.2015 (6. kolo)

Stejně jako předchozí týden zaostaly Mouchy octomilky pouhých pět krůčků za vidinou absolutního vítězství. Celé utkání bylo navíc poznamenáno magickým výsledkem 10:6, který se periodicky opakoval téměř ve všech odehraných setech.

Utkání bylo protknuto neskutečnými taktickými manévry
z obou stran, když obě soupeřící strany využívaly všechny myslitelné taktické nástroje, počínaje nečekaným střídáním hráčů a konče rozesmíváním soupeře během podání. Taktické orgie vyvrcholily během předposledního zápasu, kdy si vzal time out dokonce zcela rozhozený rozhodčí.

Mnoho much - kanárkova smrt

3.6.2015 (5. kolo)

Mouchy octomilky první červnové utkání nezačaly vůbec dobře a jen týden starý kanárek z Velkých Těšan začal na bidýlku leštit místo pro nového kamaráda. Nutno dodat, že ve vzduchu se kromě obav z nepříznivého výsledku vznášely rovněž alergeny produkované kvetoucími topoly, které téměř vyřadily z provozu alergickou mouchu kapitánku.

Po pěti prohraných kolech v antukovém ringu vše vypadalo na další drtivou porážku... když v tom se stal zázrak: PŘILETĚLY POSILY. V horkém podvečeru vlétlo na hřiště hejno drobných mušek, které do té doby hodovaly na kompostu v rohu sousední zahrady. Mouchy octomilky, vědomy si náhlé přesily, zabzučely k útoku a poslední zápas nasměrovaly k cennému vítězství.

Chovatelé okrasného ptactva z Velkých Těšan

27.5.2015 (4. kolo)

Ve čtvrtém kole nohejbalové soutěže uvítaly Mouchy octomilky na protější straně hřiště soupeře z Velkých Těšan, od kterého dostaly jako dárek hezkého pestrobarevného kanárka.

Někomu se podaří zabít všechny mouchy jednou ranou, tady bylo třeba úderů šest. Naštěstí octomilka je tvor nezničitelný
a podle legend - jako bájná moucha - opět vstane z popela.

Sklizeň nezralých plodů

20.5.2015 (3. kolo)

Zažitá představa o tom, že mouchy octomilky nalétávají výhradně na přezrálé plody, se ve třetím kole okresního nohejbalového přeboru ukázala jako mylná.

Cílem úspěšného náletu se tentokrát stal extrémně mladý tým
s věkovým průměrem kolem čtrnácti let (nejmenší hráč soupeře dosahoval velikosti podpůrného sloupku určeného
k podepření nohejbalové sítě).

Octomilky podruhé v sezoně zvítězily, možná i proto, že jejich věkový průměr je o necelé čtvrtstoletí vyšší. Taktikou zaujala závěrečná trojčlenná letka: herní schéma se vymykalo všem nohejbalovým příručkám a M-moucha nahrávačka při obranné činnosti zároveň blokovala útoky u sítě.

První komplikace v průběhu letu

13.5.2015 (2. kolo)

K sýpkám patří myši, k létání pády. Prvním, kdo Mouchám octomilkám přistřihl křýdla, a zavinil tak jejich pád, byl nohejbalový tým KM Valášek.

Mouchy se pokusily tvrdý dopad do nepopulární země poražených odvrátit dvěma zdařilými výkruty, nicméně po výškovém propadu první trojčlenné letky se návrat do klidné letové hladiny nezdařil.

Nejzkušenější muší sameček se v závěru utkání pokusil rozhodit soupeře obnažením horní částí těla. Nikoho nevyplašil, přesto je na něj tým hrdý, protože u sítě obdivuhodně poletoval až do naprostého vyčerpání.

Mouchy octomilky by touto formou chtěly poděkovat všem pěti divákům, kteří kapacitně téměř zaplnili dřevěnou tribunu a vytvořili zápasům bouřlivou kulisu.

Posádka Červeného trpaslíka eliminována

6.5.2015 (1. kolo)

V prvním utkání nalétly Mouchy octomilky na soupeře jako na louži zkvašeného jablečného moštu. Ve dvou i tříčlenných letkách si celkem čtyřikrát usrkly nektaru vítězství a získaly tak první dva body.

Jeden ze dvou nejlepších hráčů soupeře nápadně připomínal Davida Listera - postavu z britského seriálu Červený trpaslík. Ani on, ani jeho společník z vesmírné těžební lodi Rimmer však z popsané skutečnosti žádnou výhodu nevytěžili.

Octomilky záměrně sestavily první dvojici z hráčů stejného jména (Jan + Jan), aby se oba zmínění nohejbalisté soupeřům co nejvíce pletli, a ti pak nevěděli, na koho podávat. Účinnost originálního taktického prvku se zatím nepodařilo ověřit.

waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops waterdrops