
Nohejbalová rekapitulační kaskáda.
Souhrnné sestupné pořadí.
Protože SOVA je zkratka Spolku ochránců vačic.
Ne.
Jako kříženec křečka, vydry a jezevčíka.
Podle počtu dosažených bodů z odehraných nohejbalových turnajů dvojic. Celkový zisk bodů byl závislý na konečném umístění dvojice v turnaji a také na turnajové dotaci.
Počet přerozdělovaných bodů z jednoho turnaje. Turnajová dotace se zvyšovala s počtem účastníků turnaje.
Ano, ale spoluhráč bude mít ze získaných bodů mnohem větší radost.
Ano.
Protože zelenina je zdravá.
Nikoliv. Klíčovým parametrem byla odolnost jednotlivých druhů zeleniny vůči ionizačnímu a radioizotopnímu záření.
Protože trofeje vyrobené z hrášku, pórku a petržele nevypadají tak hezky. Evidovaly se ale výsledky všech hráčů.
Vztah mezi částkou na výplatní pásce a počtem dní strávených v zaměstnání funguje většinou obdobně.
Ano, drobné ztráty by měly být vždy kompenzovány úspěchy z velkých bitev.











































V roce 2010 bylo v soutěži Kopkop Cup odehráno 21 turnajů, hrálo se celkem o 2572 bodů. Body si mezi sebou rozdělilo dohromady 25 hráčů.
Nejlépe dotovaný turnaj nabídl k přerozdělení 160 bodů, v průměru si hráči za jeden turnaj rozdělovali dotaci ve výši 122 bodů.
Průměrný bodový zisk jednoho hráče za celou herní sezonu se vyšplhal nad magickou stobodovou hranici a činil 103 bodů (nadprůměrný zisk vykázalo 10 hráčů). Přes hranici 200 bodů se dostali čtyři hráči, vítěz pokořil hranici 300 bodů.
Souboj na medailových příčkách byl velmi vyrovnaný, za vedoucí trojicí následoval poměrně výrazný (téměř šedesátibodový) propad. Vítěz žebříčku NOREK se nakonec paradoxně nestal vítězem soutěže (nevyhrál nejvíce turnajů):
- Lukáš (305 bodů)
- Zbyňa (284 bodů)
- Tomáš (282 bodů)
Do čtrnáctimístného žebříčku se probojovaly také tři nohejbalistky, o nejúspěšnější hráčce rozhodoval jeden jediný bod:
- Bára – 99 bodů (11. místo)
- Jožka – 98 bodů (12. místo)
- Martina – 44 bodů (14. místo)











































Během osmnácti turnajů odehraných v roce 2011 bylo mezi hráče přerozděleno celkem 1916 bodů, do NORKA v průběhu herní sezony bodově zasáhlo 28 hráčů.
Nejlépe dotovaným turnajem byl turnaj osmý, ve kterém bylo mezi jeho účastníky rozděleno celkem 160 bodů (v průměru si hráči za jeden turnaj rozdělovali dotaci ve výši 106 bodů).
Průměrný bodový zisk jednoho hráče za celou herní sezonu činil 68 bodů - nadprůměrný zisk vykázalo dohromady 10 hráčů. Devět z nich překonalo hranici 100 bodů, přes hranici 200 bodů se pak dostala pouze tato nejlepší trojice:
- Kamil – 238 bodů
- David – 228 bodů
- Lukáš – 215 bodů
Do čtrnáctimístného žebříčku se probojovaly také tři nohejbalistky, nejlepší z nich dokonce úspěšně zdolala stobodovou hranici:
- Bára – 145 bodů (5. místo)
- Jožka – 49 bodů (11. místo)
- Martina – 41 bodů (14. místo)
Z hráčů, kteří odehráli alespoň 50% z celkového počtu turnajů, vykázala nejlepší průměrný bodový zisk na jeden turnaj následující trojice:
- David – 14,25 bodů
- Lukáš – 13,44 bodů
- Zbyňa – 13,38 bodů
Pouze čtyři hráči dokázali natáhnout bodovací sérii na více než 4 turnaje po sobě, nejlepší z nich vytrvale bodoval dokonce 9 turnajů v řadě (tedy polovinu celé herní sezony):
- David – 9 turnajů v řadě a 128 bodů (5. až 13. turnaj)
- Kamil – 7 turnajů v řadě a 114 bodů (9. až 15. turnaj)
- Martin – 7 turnajů v řadě a 72 bodů (12. až 18. turnaj)
- Lukáš – 5 turnajů v řadě a 72 bodů (14. až 18. turnaj)











































Oproti předchozímu ročníku se podařilou sehrát o jeden turnaj méně (17 turnajů). Do NORKA v průběhu herní sezony bodově zasáhlo 30 hráčů.
Nejlépe dotovanými turnaji byly turnaje č. 1 a č. 2, ve kterých bylo mezi jeho účastníky rozděleno celkem 160 bodů. Nejlepší čtrnáctka hráčů získala dohromady 1712 bodů.
Průměrný bodový zisk jednoho hráče ve 14-místném žebříčku za celou herní sezonu činil 122 bodů, nadprůměrný zisk vykázalo dohromady 5 hráčů. Sedm hráčů překonalo hranici 100 bodů, přes hranici 200 bodů se pak dostala pouze tato nejlepší trojice:
- David – 305 bodů
- Lukáš – 245 bodů
- Kamil – 205 bodů
Do čtrnáctimístného žebříčku se probojovaly také tři nohejbalistky, nejlepší z nich opět úspěšně zdolala stobodovou hranici:
- Bára – 102 bodů (7. místo)
- Jožka – 87 bodů (9. místo)
- Dana – 37 bodů (13. místo)
Pro vstup do žebříčku tentokrát čtrnáctému hráči postačilo získat pouhých 37 bodů (v roce 2011 bodů 41). David v roli vítěze nejenže dorovnal Lukášovo maximum z roku 2010 , ale vyhrál soutěž s nejvýraznějším náskokem na nejbližšího pronásledovatele (náskok 60 bodů).
NOREK byl sestavován výhradně podle konečného umístění hráčů v jednotlivých turnajích dvojic, přičemž za každý turnaj mohl hráč získat bodový zisk, jehož výše se odvíjela od celkové bodové dotace turnaje.
Dotace turnaje představovala celkový počet bodů, které byly rozděleny mezi nejúspěšnější hráče. Hráč, který se stal vítězem turnaje, obdržel nejvyšší podíl bodů z dotace turnaje. Stejný počet bodů zároveň získal jeho týmový spoluhráč.
Výše turnajové dotace byla navíc závislá na počtu startujících týmů. Čím více týmů startovalo na turnaji, tím vyšší byla dotace turnaje a tím více bodů si mezi sebou jednotlivé dvojice spoluhráčů rozdělily.
Dotace turnaje s pěti startujícími týmy činila 60 bodů. S každým dalším týmem narůstala dotace turnaje o deset bodů. Nejmenší turnaj, za který se daly získat body, byl turnaj čtyř týmů. Takový turnaj byl však dotován pouhými 34 body (předpokládala se jednodušší cesta k úspěchu, a to z důvodu nízké účasti).
Na body z turnaje měly obecně nárok první čtyři týmy, tedy osm nejlépe umístěných hráčů. Současně však platilo, že poslední tým turnaje nesmí nikdy bodovat. Pokud se tedy turnaje účastnilo pět a více týmů, bodovaly pouze první čtyři a pokud startovaly pouze čtyři týmy, bodovaly jen první tři.
Výše popsané pravidlo existovalo proto, aby body nemohl získat tým, který turnaj odehrál třeba bez jediného vítězného setu (a kterému by pak body měly být přiděleny jen za pouhou účast). Rozdíly v bodových ziscích jednotlivých týmů mírně narůstaly s velikostí turnaje.
Výpočet bodů získaných v jednom turnaji byl záměrně velmi jednoduchý, aby si bodový zisk mohl každý snadno spočítat již během turnaje. Nejhorší bodující tým (mezi pěti a více týmy tedy tým v turnaji celkově čtvrtý) měl pro výpočet přidělených bodů přidělen multiplikátor (násobitel) rovnající se číslu 1, každý lepší tým pak multiplikátor o jedna vyšší.
Bodový zisk se spočítal tak, že se multiplikátor vynásobil počtem účastníků turnaje. K výsledku se poté přičetl bonus za umístění (+6 pro vítěze, + 3 pro druhý tým, + 1 pro třetí tým).
Příklad:
Na turnaji startuje 5 týmů, bodovat tedy budou čtyři. Tento turnaj je dotován 60 body.
Vítězové turnaje získají celkem 26 bodů = 4 (multiplikátor) x 5 (počet týmů) + 6 (bonus pro vítěze). Hráči druhého týmu obdrží 18 bodů (3 x 5 + 3), hráči třetího týmu 11 bodů (2 x 5 + 1), hráči čtvrtého týmu pouhých 5 bodů (1 x 5).
Příklad 2:
Na turnaji startují 4 týmy, bodovat tedy budou pouze tři. Tento turnaj je dotován 33 body.
Vítězové turnaje získají celkem 18 bodů = 3 (multiplikátor) x 4 (počet týmů) + 6 (bonus pro vítěze). Hráči druhého týmu obdrží 11 bodů (2 x 4 + 3) a hráči třetího týmu 5 bodů (1 x 4 + 1).
Po prvním turnaji herní sezony vytvořili základ žebříčku účastníci tohoto zahajovacího turnaje, přičemž vyšší pozici v žebříčku při bodové shodě získali hráči s lepším konečným umístěním z minulého ročníku soutěže.
Do doby, než v daném ročníku odstartovalo alespoň 14 hráčů, zůstaly případné spodní pozice žebříčku neobsazeny.
Pokud dva či více hráčů dosáhlo v žebříčku po součtu bodů ze všech odehraných turnajů shodného bodového zisku, stal se rozhodujícím kritériem pro určení konečného pořadí nejvyšší dílčí bodový zisk dosažený v průběhu dosavadní herní sezony (při porovnávání nejvyššího bodového zisku mezi hráči přitom nebyl rozhodující počet odehraných turnajů).
Pokud měli porovnávaní hráči nejvyšší dílčí bodový zisk totožný (např. oba vyhráli vysoce bodovaný turnaj sedmi týmů se ziskem 34 bodů), umístil se výše v žebříčku ten, který tohoto bodového zisku v průběhu herní sezony dosáhl na větším počtu turnajů.
Pokud měli porovnávaní hráči totožný nejvyšší bodový zisk a zároveň se shodovali i v počtu turnajů s tímto bodovým ziskem, porovnával se stejným způsobem druhý, případně třetí a v pořadí další nejvyšší bodový zisk až do nalezení rozdílu.
Nebylo-li určeno pořadí hráčů ani všemi výše uvedenými způsoby, stala se rozhodujícím kritériem pro vyšší postavení v žebříčku délka palce u pravé nohy počítaná dle angloamerické měrné soustavy (tedy v palcích).