Jarda
Jarda
Jarda

Jarda

Když byl Jarda ještě malý chlapec, pořídila maminka jeho fotku a pověsila ji na chodbu rodinného domu hned vedle schodiště.

Na zmíněné fotografii, snad díky hře stínů a lehce přimhouřeným očím, vypadá malý Jaroslav jako dobře živené vietnamské dítě.

Je třeba podotknout, že Jardův asijský původ nikdy nebyl dostatečně prokázán, přestože se v pozdějším věku profiloval jako zdatný obchodník.

Jarda je vítězný typ. Každou hru, ve které se nestane vítězem, okamžitě odsouvá ze svého života do kolonky zcela zbytečných událostí. Za každým potenciálním vítězstvím jde s plným nasazením a neváhá použít jakékoliv dostupné zbraně.

Jednou soupeřil o to, kdo vymyslí více zvířat od písmena "D". S argumentem, že drak není zvíře, se dodnes nesmířil. Vždyť i známou hru kámen-nůžky-papír kdysi trénoval dlouhé hodiny doma před zrcadlem a dosáhl zde sám se sebou neuvěřitelného počtu nerozhodných výsledků.

Býval nadějným fotbalovým brankářem, za vrchol kariéry lze považovat zdařilé angažmá v dorosteneckém A-týmu Těšnovic. Doma má dokonce vystavenu trofej za nejlepšího brankáře fotbalového turnaje. Pohár tehdy získal, i když obdržel nejvíce gólů ze všech.

Který žokej při dostihu utrpěl nejvíc pádů z koně a přesto vyhrál závod? Dosud žádný. Jarda se totiž jezdectví nevěnuje.

Jarda