osobnost
osobnost
osobnost

Martina

Podnikaví lidé by měli pro naplnění svých podnikatelských záměrů disponovat třemi důležitými vlastnostmi: nápaditostí, vytrvalostí a odvahou. Jako modelový příklad si můžeme představit pouličního prodavače s mobilním zmrzlinovým stánkem. Nenápaditého prodavače nenapadne prodávat více než jeden druh zmrzliny, netrpělivý se nechá odradit úbytkem zákazníků v mrazivém období, bázlivý zmrzlinář se neodváží s vozíkem vyrazit mezi lidi. Všichni proto bez rozdílu zkrachují.

Martinu by nešťastný osud ani jednoho ze tří zkrachovalých zmrzlinářů nejspíš nepotkal, do vínku totiž dostala výrazný obchodní talent. Jestli se krátce po narození skláněly nad její kolébkou tři pohádkové sudičky, nejspíše se jmenovaly Nabídka, Poptávka a Marže.

Své podnikání Martina naplno rozjela v pouhých čtyřech letech, když na pískovišti mateřské školy za drobnou úplatu přerozdělovala a pronajímala pestrobarevné lopatky, kyblíčky a bábovičky. Zatímco mnohým neúspěšným byznysmenům se jejich vize zbortily jako hrad z písku, Martině rozbořená díla ze sypké písečné hmoty vždy naopak zvýšila provozní zisk.

V dospělosti se Martina přeorientovala na další (poněkud pokročilejší a sofistikovanější) oblasti podnikatelských aktivit, aby tak opakovaně svému okolí dokázala, že její záběr nezná hranic.

Čím vším jsem byl, tím jsem byl rád“, pochlubil se velikán české literatury Jan Neruda v jedné ze svých básní, byť během necelých šedesáti let života okusil pouze práci státního úředníka, novináře, prozaika, překladatele a básníka. Se vší úctou - existují jedinci, kteří disponují pestřejšími položkami do životopisu.

Například Martina si mimo jiné již vyzkoušela profesi lektorky anglického jazyka, provozovatelky sportovního centra, majitelky exotického masážního salonu, námezdní síly cejlonský farmářů, nebo třeba průvodkyně turistů po kambodžských věznicích.

Na druhé straně je o Martině známo, že nezanedbává ani rozvoj svého duševního života. Pod vlivem osobních setkání s východoasijskou kulturou se v posledních letech začala intenzivně zabývat meditačními technikami, výrazně také změnila stravovací návyky. Kromě toho experimentuje s očistnými metodami, kterými si zajišťuje dokonalou detoxikaci těla (a současně vyšší spotřebu toaletního papíru).

V budoucnu se Martina chystá odstěhovat do blíže neurčené a civilizací nepolíbené oblasti poblíž rovníku. Chce žít život oproštěný od zbytečností moderního světa, nejlépe v režimu naprosté soběstačnosti. Otázkou zůstává, zda v krajině plné monzunů a tropických lijáků nerozjede další podnikatelský záměr. Například v roli obchodníka s deštěm. Martina