Míša
V Severní Americe jsou meteorologové zvyklí dávat některým ničivým hurikánům dívčí jména. V zámoří si tak zařádila extrémně divoká Katrina, pozadu nezůstaly ani Sandy, Agnes, Irena a Katia. A třeba v Mexickém zálivu se ve své době nechvalně předvedla ďábelsky rychlá pustošitelka Patricie.
Mírné středoevropské podnebí naštěstí tornádům ani cyklónům nesvědčí, pokud by však do české kotliny nějaký divoký vzdušný vír přesto zavítal, bylo by docela příhodné pojmenovat ho Míša.
Aby byla v přírodě nastolena trvalá rovnováha, rodí se jedinci se vzájemnými protiklady. Proto vedle žen tichých, submisivních, opatrných a bázlivých najdeme na opačném konci daného spektra divošky plné nezkrotné energie. Míša je příkladem sympatického tornáda, které své okolí sice nepustoší, přesto po sobě zanechává výraznou stopu.
Již během náročného procesu dospívání a hledání vlastní identity Míša hledala vhodné místo k životu, proto se několik let přesouvala po celé Evropě. Okusila Řecko, jihofrancouzské město Pau na úpatí Pyrenejí, Londýn i Prahu. Procestovala celou Evropu, načež na konci cestovatelské anabáze zavítala do (o něco méně turisticky atraktivnějších) Otrokovic, kde konečně zakotvila.
Pro neznalé se hodí připomenout, že Otrokovice jsou menší moravské město, do kterého v devatenáctém století pokrokový rakousko-uherský císař Ferdinand zavedl železnici a Pruská armáda epidemii cholery. Otrokovice se díky tomu staly významným železničním uzlem, byť trpícím výrazným úbytkem cestujících.
Sbírání zkušeností v cizím prostředí vyžaduje hodně odvahy, přičemž odvaha Míše rozhodně nechybí. Je schopná se bezhlavě vrhnout do nebezpečného proudu rozvodněné řeky, zdolat vysokou kostelní zeď, pustit se do rvačky za dobrou věc (bez ohledu na počet a sílu protivníků), případně vytlačit z kruhového objezdu autobus.
Říká se, že pokud byste skupinku lidí netrénovaných, navíc zhýčkaných výdobytky moderního civilizovaného světa, vysadili do divočiny, přižili by útoky šelem jenom nejsilnější a nejodolnější jedinci. Pokud byste naopak do stejného prostředí vysadili Míšu, přežily by pouze nejsilnější a nejodolnější šelmy z divočiny.