tomas
tomas
tomas

Tomáš

V 70. letech americká armáda tajně experimentovala
s netradičními metodami boje a testovala několik podivných lidí, kteří dle svého tvrzení dokázali zabíjet pohledem. V roce 2009 natočil režisér Grant Heslov na motivy popsaného experimentu dokonce celovečerní film s názvem Muži,co zírají na kozy, v němž si z celého projektu náležitě utahuje.

Přesto je třeba podotknout, že v rámci armádních experimentů byly kozy k pokusům skutečně použity. Senzibilové na domestikované přežvýkavce vrhali zlé pohledy s vidinou bezkontaktního usmrcení nebohých zvířat. Pokud je známo, žádný ze senzibilů neuspěl, pouze jedna koza po sérii pokusů vykázala sníženou dojivost a poruchy zažívacího traktu.

Tomáš si z projektu neutahuje, naopak se zavázal experiment dotáhnout do konce. Od mládí se snaží pomocí mimických svalů ve svém obličeji vytvořit neobyčejně zlý výraz, často doprovázený pronikavým zabijáckým pohledem.

Údajně již vykázal první úspěchy, když pouhým zaměřením zornic na oběť nechal zvadnout pokojovou rostlinu, omráčit na okně mouchu, nebo dokonce ohnout list papíru ve formátu A4. Zlé jazyky tvrdí, že popsané události nejsou důsledkem mentálních útoků, vysvětlení je mnohem prozaičtější. Tomáš by podle nich měl spíše častěji zalévat květiny, občas vyvětrat a méně pít.

Nelze mu naopak upřít nadání pro všechny činnosti,
při kterých hraje hlavní roli míč nebo jiný kulatý předmět. Kromě nohejbalu či kulečníku vyniká především v kuželkách,
na kuličkovém počítadle provádí podstatně těžší matematické operace, než by kdo jiný zvládl pomocí kalkulačky.

Slabostí pro oblé pomůcky a symboly by se dal vysvětlit Tomášův neutuchající zájem o oblé písmeno G. Rád šíří sexuální osvětu ohledně jistého tajemného bodu, který každému na požádání rád pomůže najít. A možná i lehce stimulovat upřeným pohledem zírajícího znalce.

tomas