Turnaj smíšených dvojic

Neobyčejně populární nohejbalový turnaj pohlavně odlišných dvojic byl založen v roce 2011. Soupeřící páry na hřišti i mimo něj disponují nezvyklou týmovou chemií, při které se ladně prolínají chromozomy XY se svými protějšky typu XX.


Každý rok je turnaj striktně designován do předem zvolené barvy.

logo
logo Informace o aktuálním ročníku logo
datum:zatím neupřesněno (2017)
ročník turnaje:7
turnajová barva:???
sportoviště:areál NK Bajda Kroměříž
počet kurtů:2
max. účastníků:nestanoven
registrace družstev:během turnaje
zahájení turnaje:???
startovné:??? Kč / osoba
občerstvení:ANO (vlastní)
adresa pro přihlášky:Downing Street 10, Londýn
doprovodný program:
soutěž ve vázání uzlů na ocelovém lanku od sítě
logo Pravidla a specifika turnaje     logo
  1. Turnaje smíšených dvojic se mohou zúčastnit výhradně týmy složené z pohlavně nesourodých dvojic. Organizátoři si vyhrazují právo fyzické kontroly párů,
    u kterých je podezření na absenci pohlavní diferenciace.

  2. Hermafroditům není vstup do turnaje zapovězen. Při registraci si pouze závazně zvolí mužskou či ženskou roli.

  3. Zahájit herní výměnu (podávat) mohou pouze ženy. Muži zakončují výhradně na tu polovinu kurtu, na které stojí jejich mužský protivník. Ženy zakončují bez omezení.

  4. Při sporných míčích mají pravdu vždy ženy. Názor mužů je také důležitý, ale s ohledem na obsah předchozí věty zpravidla nadbytečný.

Might and ball
logo Historie turnaje                    logo

Od založení turnaje smíšených dvojic (2011) se tato sportovní akce pořádá každý rok. S blížícím se termínem pravidelného letního klání vždy přichází nelítostný boj o méně početné nohejbalistky, bez nichž je mužům vstup do turnaje zapovězen. Proto jsou všechny dostupné ženy a dívky usilovně lákány, přemlouvány, motivovány, obdarovávány, hýčkány a přetahovány, čímž v předturnajovém období získávají postavení nefalšovaných celebrit.

Pro všechny účastníky turnaje jsou vždy připraveny diplomy, účastnické listy, poháry a ceny v jednotné barvě, což se stalo zajímavou a dodržovanou tradicí. Úvodní turnaj byl sladěn do světle modrých odstínů, následoval ročník oranžový, červený, žlutý a naposledy fialový.

Prvního ročníku, který byl odehrán ještě na kurtech za kroměřížským zimním stadionem (v roce 2014 turnaj přesídlil na druhý konec města do areálu NK Bajda), se zúčastnilo celkem devět smíšených párů, přičemž pohár pro vítěze zvedla nad hlavu dvojice z nedaleké Chropyně.

Následující rok na vítězný trůn usedla Jožka s Davidem, kteří turnaj pravidelně vyhrávali tři roky po sobě. Teprve v roce 2015 David usoudil, že turnajové vavříny by mohl dopřát rovněž někomu jinému, proto spolupráci s Jožkou bezbolestně ukončil a pomyslnými nůžkami tak od sebe odstřihl duo neporazitelných. Následně turnaj vyhrál s novou partnerkou,
a sice s dívkou jménem Zita, kterou ulovil kdesi v Brně během jízdy šalinou (ruští turisté město často označují jako Šalingrad).

V roce 2016 byl turnaj uspořádán v úsporném režimu, bez diplomů, náročných příprav a bez zbytečných oficialit. K turnajovému vítěstství se po pěti letech opět prokopal Jirka, historicky první vítěz z roku 2011. Tentokrát ve dvojici s talentovanou zlínskou nohejbalistkou Hankou.

V současné době probíhají přípravy na sedmý ročník, jenž je plánován na léto roku 2017. Organizátoři dokonce nabídli přímý přenos sportovnímu programu veřejnoprávní televize. Dramaturgie ČT zatím lákavou nabídku ponechává bez reakce.

logo Fotografie vítězů turnaje        logo
vítězný tým vítězný tým vítězný tým vítězný tým vítězný tým vítězný tým
logo Sbírka účastnických listů        logo
účastnický list účastnický list
účastnický list účastnický list
účastnický list